Nieuws

Rijkswaterstaat brengt nieuwe release van SimVra+ uit

Teed Meurs
02 december 2021
Algemeen

Rijkswaterstaat heeft het programma SimVra+ geüpdatet; SimVra+ 2.0 is klaar voor gebruik. 

Voor degene die SimVra+ nog niet kenden: dit is een softwareapplicatie om te bepalen wat het snelheidsverval van vrachtwagens is op hellingen. Dit gebeurt door een ontwerp-as uit het wegontwerp in te voeren waarna het programma de snelheidsterugval over deze as berekent. De eerste versie van SimVra+ is al in 1998 ontwikkeld, en sindsdien zijn vrachtwagens natuurlijk veranderd. Bovendien hebben we nu de beschikking over nieuwe technieken en data om de voertuigkarakteristieken van de standaardvrachtwagen betrouwbaarder te bepalen. De werking van het programma is onveranderd gebleven ten opzichte van de eerste versie, maar ‘onder de motorkap’ is het programma dus behoorlijk opgeknapt.

Wil je SimVra+ 2.0 gaan gebruiken? Stuur dan even een mailtje naar Teed (teed.meurs@rws.nl), dan krijg je de installatiebestanden en een korte handleiding toegestuurd.