Terugblik VIO-focuscafé Circulair Wegbeeld van de toekomst

Terugblik VIO-focuscafé Circulair Wegbeeld van de toekomst

Alex van Loon
13 oktober 2020
Focuscafés

Dinsdag 15 september vond in samenwerking met Rijkswaterstaat het eerste VIO-focuscafé plaats om het wegbeeld van de toekomst nader te verkennen vanuit de principes van circulair ontwerpen. Deze creatieve en interactieve bijeenkomst vond coronaproof plaats in het NBC congrescentrum, waarbij tevens enkele deelnemers ook digitaal hebben deelgenomen. Eerder al kregen de aangemelde deelnemers een introductie op het onderwerp via een digitale informatiebijeenkomst, waarbij men tevens toegang heeft gekregen op de innovatie sharepoint van RWS. Hierdoor kon men dinsdags gelijk aan de slag met 4 thema’s: circulair ontwerpen, levensduur, combineren van functies en een lege berm. Per thema is er een concrete werkagenda opgesteld: wat kunnen we nu al doen, wat moet er nog eerst worden onderzocht of getest, en wat moet er nieuw worden ontworpen. De Innovatiestrook van RWS, die in de bijeenkomst werd geïntroduceerd kan hierbij een rol gaan spelen. De resultaten en agenda’s kun je vinden op de VIO-website. Deze agenda’s worden verder geïntegreerd tot een werkagenda om het wegbeeld van de toekomst ook daadwerkelijk in de praktijk te brengen.

Ga voor een sfeerimpressie naar: VIO Focuscafé Circulair Wegbeeld van de toekomst